“Nost ar saukļiem”

"Nost ar saukļiem" - tā saucas viens no darbiem, ko var apskatīt fonda atbalstītajā izstādē Forced[d} Majeure. Tā autors ir Krišs Salmanis, kas darba tapšanā izmantojis plastikāta loksnes, tēraudu un akrilu.

“Esmu pārliecināts, ka sauklis ir vienkāršota risinājuma iemiesojums. Vienkāršoti skaidrojumi noved pie sazvērestību teorijām, tās – pie vienpusīgiem risinājumiem, un tad jau nav tālu līdz totalitārismam un citām ligām. Arī šāda pārliecība ir vispārinājums, bet neesmu drošs, ka redzu izeju no paša radītās cilpas,” par savu darbu saka Krišs Salmanis.

Krišs Salmanis (dz. 1977, Latvija) darbojas plašā spektrā, tai skaitā, foto, video, instalācijas, skaņas, animācijas un grafikas jomā, veidojot konceptuāli uzlādētas kopas-vienības, kurās vērojama autoram raksturīgā pievēršanās detaļām un intelektuālā asprātība. Neatkarīgi no mēroga, mākslinieka darbi mēdz būt piesātināti ar kodiem, kalambūriem un smalku ironiju, vienlaikus caur skaitīšanu, vērtēšanu, pārvērtēšanu un mērīšanu sniedzot rūpīgu ikdienas dzīves pārskatu.

Izstādi rīko laikmetīgās mākslas centrs Kim? , tajā izvietoti mākslinieku 0.0.01.0.0, Santas Frances, Indriķa Ģelža, Kiwie, Kriša Salmaņa, Aleksandras Samuļenkovas un Līgas Spundes darbi. 

Izstāde Hanzas Perons teritorijā pieejama katru dienu bez laika ierobežojuma un bez maksas.

Foto: Ansis Starks


Visi raksti

Nodibinājums "Novum Riga Charitable Foundation”
Reģistrācijas numurs: 40008108111
Adrese: Elizabetes iela 21A-104, Rīga, LV-1010
E-pasts: info@novumriga.org
Tālrunis: (+371) 6728 1383
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram